ČLÁNEK

Zazvonil zvonec a s futsalem je pro tuto sezónu konec

13.02.2024 | redakce

Tak letošní futsalový ročník je za námi. Byly odtajněny už všechny neznáme. Na úvod se ale musíme pozastavit nad nešvarem, který se nám v letošním roce objevil a futsal Karviná se pro příští ročník chystá udělat nějaké změny. Jedná se o nenastoupení týmů do turnajů a případně jejich odstoupení. Jedno takové odstoupení nám výrazně promluvilo do tabulky střelců ve druhé lize, kdy králem střelců se stal skutečně Dušan Socha ze Sokola Bohumín s 27 brankami. Mocně mu ale v posledním turnaji na záda dýchal Tibor Friedl z K-Bikes s konečným počinem 26 branek. A takových odstoupení z posledního zápasu, nebo nedostavení se na turnaj bylo v tomto ročníku více. Takže se pro další ročník chystají jak pozitivní, tak negativní změny, které mají tohle minimalizovat. Nastalá situace nás mrzí a o to více, že to mohlo letos zásadně něco ovlivnit.

No ale teď už zpět k soutěžím. Vítězem třetí ligy se stal nakonec tým TJSK NOACO, který prokázal aktuálně nejlepší formu a potvrdil, že doplnění kádru po prvním turnaji bylo správným impulzem a od toho okamžiku nepoznali hořkost porážky, což potvrdili spanilou jízdou v nadstavbě, která je posunula k vítězství ve třetí lize a postupu do druhé ligy. Tým IZS Louky nakonec vítězství v základní části a bodový polštář využil alespoň k postupu do druhé ligy pro příští rok a obsadil ve třetí lize 2 místo. Na bronzový stupínek nakonec vystoupal tým Atletica.

Svůj první bod v letošním ročníku dokonce v nadstavbě získal tým STOW a určitě se tímto odrazil do dalšího ročníku k lepším zítřkům, pokud nám zachovají přízeň.

Nejlepším střelcem třetí ligy se nakonec stal Vít Valošek (TJSKNoaco) s 22 brankami a svými góly výrazně přispěl k vítězství svého týmu ve třetí lize.

Ve druhé lize se dohrával poslední turnaj druhé ligy, díky kterému se na 5 místo vyšplhal nakonec tým K-Bikes a jak již bylo výše uvedeno, se nedostavil tým Futsal Guys. Tento poslední turnaj pouze kosmeticky upravil konečnou podobu tabulky druhé ligy, ale výrazně asi ovlivnil konečnou tabulku střelců 2 ligy. A můžeme jen spekulovat o tom, jak by tahle soutěž dopadla, nebýt těchto zrušených zápasů. Je to taková smutná a nešťastná tečka na závěr.

Futsalu zdar a spolu jsme silnější

Krátké zprávy

Přihlášky a startovné

18.10.2023 - Blíží se termín uzavírek přihlášek do KaFuLi. Upozorňujeme na skutečnost, že nestačí odevzdat jen přihlášku, nebo zaplatit jen startovné do 20.10.2023. Kdo nebude mít zaplaceno startovné a současně odevzdanou přihlášku, tak do soutěží nebude zařazen.

Uzavření soupisek letního poháru

11.5.2023 - Upozorňujeme na skutečnost, že zítra je uzávěrka soupisek pro letní pohár 2023. Po tomto datu již nepůjde soupisky doplňovat.

Vyzvednutí rezervace vstupenek na ples

22.2.2023 - Žádáme tímto všechny zájemce o ples, kteří mají rezervováne vstupenky, aby si je vyzvedli v co nejkratší době u Zdeňka Orsága anebo Tomaše Závodného. Děkujeme za spolupráci a spolu jsem silnější

Turnaj 11.02.2023

10.2.2023 - Z důvodu nemoci a zranění hráčů týmu FC Revolution, tak dochází ke kontumaci jejich zápasů ve prospěch soupeřů a pořadí tohoto turnaje je upraveno následovně: 1 utkání - FC Brunu - Tygři; 2 utkání Riviéra KA 4 - FC Bruno; 3 utkání Riviéra KA 4 - Tygři.